Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2013.09.02
Nemuno deltos regioninio parko pareigūnai akcijoje ,,Lašiša-2013"

Rudens mėnesiais vyksta lašišų bei šlakių migracija į nerštavietes ir jų nerštas. Šiuo laikotarpiu paprastai suaktyvėja brakonieriai, žvejojama tinklais, duriamaisiais ar užkabinamaisiais įrankiais ir net elektros srove. Aplinkosaugininkai šiemet, kaip ir kasmet, imsis visų priemonių, kad šių taurių žuvų nerštas praeitų ramiai ir netrukdomai.
Šiais metais akcija ,,Lašiša – 2013” vyks nuo rugsėjo 2 iki lapkričio 20 dienos. Akcijos metu aplinkosaugos pareigūnai budės prie vandens telkinių, kuriuose, mokslininkų teigimu, vyksta intensyviausia lašišų ir šlakių migracija: Baltijos jūros priekrantėje, Kuršių mariose, Nemuno deltos regione ir Nemuno upėje bei yra gausiausios nerštavietės – Neries, Žeimenos, Meros, Vilnelės, Šventosios ir Siesarties upėse. Minėtose vietose bus sustiprinta verslinės, mėgėjiškos bei specialiosios žvejybos kontrolė, stabdomos ir tikrinamos įtariamų pažeidimais asmenų transporto priemonės (ypač tamsiu paros metu), teikiama aplinkosauginė informacija vietiniams gyventojams ir reidų metu tikrinamiems asmenims.
Nemuno deltos regioninio parko specialistai kartu su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnais dalyvaus budėjimuose, kurie numatomi rengti Kuršių mariose, Nemuno deltos regione bei Nemuno, Minijos, Veiviržo upėse. Budėjimai vyks nuo rugsėjo 1 iki spalio 20 dienos.
Vykdant akciją ,,Lašiša – 2013”, prioritetas bus teikiamas pažeidimų prevencijai, t. y. bus siekiama maksimaliai užkirsti kelią galimam neteisėtam lašišų ir šlakių išteklių naudojimui. Be aplinkosaugos tarnybų, akcijoje dalyvaus policijos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybų pareigūnai.
Už neteisėtą lašišų gaudymą yra numatyta administracinė atsakomybė – bauda iki 700 litų bei ieškinys - 2000 litų už neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį, o padarius šių žuvų ištekliams didelę žalą - net ir baudžiamoji atsakomybė – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.


Užkertant kelią pažeidimams labai svarbi ir visuomenės pagalba. Aplinkos ministerija dėkoja visiems žmonėms, pranešantiems apie brakonierius. Gyventojai, pastebėję pažeidimus, apie juos turėtų nedelsdami pranešti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai
Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, tel. 8698 24405, 868612537, 868610155.
Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, tel. 869844527, 868729941, 868610147.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS