Naujienos


Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, kad vadovaujantis ministrų kabineto nutarimu dėl karantino Lietuvoje įvedimo iki 2021 metų vasario 28 dienos, klientus aptarnauja nuotoliniu būdu. Nemuno deltos regioninio parko direkcijos informacinis tel.nr. 865293100; el.paštas-info@nemunodelta.lt
Į Nemuno deltos regioninio parko direkcijos specialistus prašome kreiptis jų tarnybiniais telefonais ar el.paštais nurodytais mūsų svetainėje.
2013.10.15
Išgelbėtas didysis apuokas

Antradienio rytą Nemuno deltos regioninio parko specialistai V. Augilius ir J. Stanionienė turėjo neįprastą užduotį. Direkcijai buvo pranešta netoli Mingės kaimo, Minijos upės pakrantėje, stambus paukštis įsipainiojęs į tinklo liekanas. Nuvykę į vietą specialistai rado upės krante išvargusį retą Lietuvos padangių gyventoją – didįjį apuoką. Išvaduotas paukštis buvo perduotas Ventės rago ornitologinei stočiai, kur paukščiu pasirūpins, o vėliau grąžins į jo buveinę.


Didysis apuokas yra įtrauktas Lietuvos raudonosios knygos 1 (E) kategorijos sąrašą, kuriame nurodytos ties išnykimo riba esančios rūšys. Nuoširdžiai dėkojame neabejingam žvejui Artūrui Bružui, pranešusiam apie rastą paukštį bei Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojams. O kartu prašome parko lankytojus ir gyventojus saugoti aplinką, tausoti gamtos išteklius, nešiukšlinti. Taip visi išvengsime nelaimingų atsitikimų. 


008.jpg 015.jpg

(J. Stanionienės nuotr.)


Parengė vyr. specialistas Vykintas AugiliusAtgal


Sprendimas V studija | TVS