Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2014.04.15
Pasirašyta sutartis dėl didžiųjų kormoranų populiacijos gausos reguliavimo

Aplinkos ministerija ir Biologinės įvairovės išsaugojimo asociacija „Gamtos namai“ pasirašė sutartį dėl didžiųjų kormoranų populiacijos gausos reguliavimo priemonių įgyvendinimo penkiose kolonijose.

Šios priemonės Lietuvoje yra taikomos nuo 2007 metų. Garsinėmis ir vizualinėmis priemonėmis kasmet kolonijose perėjimo sėkmė buvo sumažinama iki 50 procentų.

Vadovaujantis Didžiojo kormorano populiacijos gausos reguliavimo plano reikalavimais, šios paslaugos vykdytojas įvertins didžiojo kormorano populiacijos gausą ir atliks gausos reguliavimo priemones Juodkrantės, Rusnės (Briedžių salos), Elektrėnų, Drūkšių ir Lukšto ežero (Zarasų raj.) kolonijose.

Gegužę didžiojo kormorano kolonijose, kuriose perinčių didžiųjų kormoranų porų skaičius viršija 100 porų, bus įgyvendinamos Didžiojo kormorano populiacijos gausos reguliavimo plano reikalavimus atitinkančios gausos reguliavimo priemones. Siekiama, kad, įvykdžius gausos reguliavimo priemones, visose 5 kolonijose perėtų ne daugiau kaip 3 400 didžiųjų kormoranų porų: Juodkrantės kolonijoje – 2 500 porų, Rusnės – 600 porų, Elektrėnų, Drūkšių ir Lukšto kolonijose išlaikoma ne didesnė kaip 100 porų populiacija.

Atliekant gausos reguliavimo priemones bus apsaugoti pilkieji ir didieji baltieji garniai, jūriniai ereliai, karveliai uldukai ir kiti kolonijos kaimynystėje perintys retieji paukščiai.

Aplinkos ministerijos informacija


Atgal


Sprendimas V studija | TVS