Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2014.04.25
Moksleiviai gelbėja Nemuno deltą nuo meškeriotojų šiukšlių

Kiekvieną pavasarį Nemuno deltos regioninio parko direkcija kviečia moksleivius į talkas saugomoje teritorijoje. Moksleivių talkos tikslas – surinkti atliekas žvejų mėgėjų lankomose vietose. Šitaip siekiama padaryti Nemuno deltos regioninio parko saugomą teritoriją švarią, kad niekam nebūtų gėda sulaukus naujų lankytojų.


Šią savaitę talkose dalyvavo 185 moksleiviai ir 10 mokytojų iš Rusnės pagrindinės mokyklos (51), Rusnės specialiosios mokyklos (22), Rusnės pradinės mokyklos (35) ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos (77). Pavyko išvalyti Atmatos upės abiejų pusių pakrantę nuo Šyšos kaimo iki Uostadvario - 7 km ilgio ruožą. Taip pat moksleiviai „šukavo“ ir Skirvytės upės pakrantę nuo II betoninės krantinės iki Vytinės upės. Šiukšlių kaip visada surinkta daug. Pastebima, kad, palyginus su moksleivių ankstesnių metų talkose surinktų atliekų kiekiais, jau mažėja žvejų mėgėjų abejingumas žvejybos vietos švarai. Viena to priežasčių - už šiukšles arčiau kaip 5 metrai iki žvejybos įrankių skiriama administracinė bauda.


Nemuno deltos regioninio parko direkcija dėkoja moksleiviams už labai didelę pagalbą tvarkant saugomą teritoriją ir moksleivių dalyvavusių talkose paskatinimo rėmėjams UAB „Šilutės būstas“, prekybos centrui „Egmina“ ir Daivaro Matukevičiaus indidualiai įmonei.

Nuotraukos:
Rusnės pagrindinės mokyklos moksleivių pagalba
Rusnės specialiosios mokyklos moksleivių pagalba
Šilutės Martyno Jankaus moksleivių pagalba


Atgal


Sprendimas V studija | TVS