Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2014.08.14
Rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę, galima žvejoti nemokamai Nemuno deltos regioniniame parko vandens telkiniuose

Rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę, galima žvejoti nemokamai Nemuno deltos regioniniame parko vandens telkiniuose, išskyrus esančius Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, Kuršių mariose tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip 1 km atstumu nuo kranto, Kniaupo įlanką.

Leidžiami žūklės įrankiai - visi žuvims vilioti ir gaudyti skirti įrankiai, kurių pagrindinis elementas yra žvejybinis kabliukas arba kabliukai, taip pat bučiukai, samteliai masalui ar žuvims iš vandens išimti.. Žvejys mėgėjas vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip 5 bučiukus ir 4 kitus mėgėjų žvejybos įrankius. Žvejodamas iš vandens transporto priemonės vienas žvejys vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip 2 meškeres, išskyrus atvejus, kai žvejojama iš inkaru ar kitomis priemonėmis sustabdytos vandens transporto priemonės. Bendras vienu metu naudojamų kabliukų skaičius negali viršyti 6 vienetų. Dvišakis ar trišakis kabliukas laikomas vienu.


Leidžiami žūklės būdai - žūklė, kai žuvys suviliojamos natūralios kilmės arba dirbtiniais masalais, taip pat leidžiamas gaudymas masalui žuveles bei uodo trūklio lervas vienu tinkliniu samteliu masalui gaudyti, kurio skersmuo – ne didesnis kaip 1 metras, o tinklo akutės – ne didesnės kaip 10 mm. Vienos žvejybos metu vienam žvejui leidžiama sugauti masalui ne daugiau kaip 30 vienetų karosų, kuojų, ešerių ir kitų rūšių žuvų jauniklių, išskyrus plėšriąsias žuvis.


Draudžiama gaudyti mažesnes nei šių dydžių:
Šamas – 75 cm, salatis – 55 cm, ūsorius – 45 cm, vėgėlė – 45 cm, sterkas – 45 cm,            lydeka – 45 cm, lynas - 25cm, šapalas - 30 cm, kiršlys - 30 cm, meknė - 30 cm,             margasis upėtakis - 30 cm
Pastaba. Pagautos mažesnės negu nustatyta šiame punkte žuvys, taip pat žuvys, kurias draudžiama gaudyti, turi būti tuoj pat paleidžiamos atgal į tą patį vandens telkinį.
Atgal


Sprendimas V studija | TVS