Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2014.10.07
Paukščių palydos

    Nemuno deltos regioninio parko direkcija š.m. spalio 3 d. kartu su pradinukais išlydėjo sparnuočius į šiltuosius kraštus. Bene pirmą kartą sulaukėme tokio gausaus moksleivių būrio – susirinko net 76 dalyviai!

    Išlydėti paukščių moksleiviai iš Šilutės, Kintų ir Rusnės mokyklų susitiko prie Kintų žuvininkystės tvenkinių. Direkcijos darbuotojai paaiškino, kaip naudotis žiūronais ir monokliais. Taip pat supažindino su paukščių būrių siluetais ir subtilybėmis, kaip skaičiuoti paukščius.

    Nors Kintų tvenkiniuose paukščių nebūta labai daug – darbo visiems užteko per akis. Mokinukai su entuziazmu bandė atskirti tiek skrendančius, tiek tupinčius ar plaukiojančius paukščius bei juos suskaičiuoti. Kai kurie diskutavo ir tikslinosi rūšis. Dauguma vaikų išmoko paukščių stebėjimo pagrindus ir išsiskirstė mokėdami atpažinti kirų, ančių, kormoranų, žąsų siluetus. Gamta neliko abejinga mažiesiems ir bandant išsiskirstyti apdovanojo įspūdingu jūrinių erelių skrydžiu bei pilkojo garnio grakščiomis pozomis. Stebėjimo duomenys nenuėjo veltui – juos surašėme ir išiuntėme Lietuvo ornitologų draugijai.

Parengė: Nemuno deltos regioninio parko vyr. specialistė Kristina Keterienė


Atgal


Sprendimas V studija | TVS