Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2017.01.09
Apie Nemuno deltos paukščius bei kitas gamtos įdomybes 38-iuose trumpuose leidiniuose

Gyvenate Nemuno deltoje? O gal planuojate ten vykti? Nemuno deltos regioninis parkas drauge su NVO „Baltijos aplinkos forumu” siūlo šį vandenų kraštą pažinti leidžiantis į artimesnę pažintį su sparnuotaisias deltos gyventojais bei unikaliomis teritorijomis. Šiai pažinčiai pasirengti padės 38 trumpi leidiniai.

Gausiai iliustruotuose leidiniuose pateikiamos netikėtos, įdomios istorijos apie Nemuno deltos paukščius, unikalių jų gyvenimo būdą, išskiriamos geriausios vietos bei būdai šiems giesmininkams stebėti. Taip pat aprašomi įdomūs augalai, kiti pievų turtai, specifiniai šiam kraštui būdingi gamtos reiškiniai, pateikiama praktiškai pritaikoma informacija pavyzdžiui, kaip kovoti su sodus siaubiančiais paukščiais, kokia yra Kaimo plėtros programos priemonių gamtosaugnė prasmė ir pan.

„Leidinių tikslas – ne tik turistus, bet ir vietos žmones supažindinti su jų pievose gyvenančiais iškirtiniais paukščiais. Leidiniuose daug dėmesio skiriame sparnuočių ir ūkininkų santykiui – pateikiame rekomendacijas, kaip ūkininkas gali saugoti konkretų paukštį, paaiškiname, kodėl nustatomi tam tikri gamtosauginiai apribojimai, stengėmės parodyti ryšius tarp jų veiklos ir klestinčios gamtos. Tai – padėka tiems vietos žmonėms, kurie globoja sparnuotuosius savo kaimynus ir paskatinimas tiems, kurie apie tai iki šiol nesusimąstė ar nepasiryžo,” – teigia viena iš leidinių autorių, Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė.

Ar žinai, ką leidinių autoriai vadina retu nendrynų jautuku, bundančios gamtos pranašu, meilės būgneliu, kas yra aiškiai girdima, bet  sunkiai pastebima bėgikė, kas žarsto karoliukus, o kas yra ištikimas iki mirties? Perskaitęs leidinius sužinosi.

Leidinius galima skaityti be parsisiųsti iš interneto, norint gauti spausdintas kopijas reikėtų užsukti į naująjį Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centrą Rusnėje.

Leidiniai išleisti įgyvendinant projektą „Atvirų buveinių geros būklės palaikymo mechanizmų sukūrimas Nemuno deltos regioniniame parke“. Projektą dalinai finansuoja Europos ekonominės erdvės programa. Leidinius rengė Jovita Stanionienė, Kristina Keterienė, Žilvinas Čėsna, Robertas Kubilius ir Rita Norvaišaitė.


Daugiau informacijos:
Rita Norvaišaitė
Tel. Nr. 862237729
El.p. norvaisaite.rita@bef.lt


Atgal


Sprendimas V studija | TVS