Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2017.08.22
Baidarių entuziastai vėl varžėsi dėl geriausiojo vardo

Rugpjūčio 19 d. įvyko jau šeštasis Nemuno deltos regioninio parko organizuojamas baidarių maratonas, tačiau šiemet jo būta išskirtinio – buvo tikrinamas ne tik dalyvių greitis, bet ir jų gebėjimas orientuotis Nemuno deltos upėse. Baidarininkų iššūkis neišgąsdino, į renginį susirinko net 21 komanda.


Dėl nepalankaus oro, renginio dieną maršrutą teko keisti, per stiprus vėjas neleido dalyviams skrosti Kuršių marių bangų. Šiemet buvo išbandytos Pakalnės, Vorusnės, Skatulės, Šakutės bei Vytinės upės. Maršruto ilgis tapo nelengva užduotimi dalyviams, jiems teko nuplaukti 25 kilometrus, toks ilgis pasirinktas neatsitiktinai – šiemet Nemuno deltos regioninis parkas švenčia 25 metų jubiliejų, tad paminint tokią gražią sukaktį nuspręsta mesti didelį iššūkį baidarių mėgėjams. Tiesa, didelis jis buvo ne visiems, pirmieji finišo liniją kirto greičiau nei per 2 su puse valandos. Galbūt būtų parplaukę ir greičiau, tačiau jiems teko susidoroti su dar viena užduotimi - surasti ir pargabenti į finišą 4 skirtingų spalvų juosteles. Gavę žemėlapį ir užuominas, kur jos yra padėtos, dalyviai puikiai susiorientavo ir visi grįžę, kartu su savimi turėjo geltoną, žalią, raudoną ir Lietuvos vėliavos spalvų juosteles. Parplaukę dalyviai skubėjo atgauti jėgas ir paragauti buvusio Nemuno deltos regioninio parko speacialisto Ž.Čėsnos paruoštos šurpos, o kai kurie prieš tai nusprendė ir atsivėsinti – išsimaudė Rusnaitės upėje. 

Šį baidarių maratoną nugalėtojai buvo suskirstyti į penkias grupes – sportinių baidarių, turistinių vienviečių baidarių, turistinių dviviečių (vyrų, moterų ir mišri) baidarių. Sportinių baidarių kategorijoje buvo apdovanotas tik pirmosios vietos laimėtojas - tai dviviete baidare plaukę Rokas Domeikis ir Aurimas Sokolovas iš Šilutės irklavimo klubo „Pamarys“. Vaikinai iš visų dalyvių į finišą grįžo antri, juos aplenkė tik vienviečių baidarių kategorijoje, turistine baidare plaukęs Juozas Gurevičius, absoliutus šio baidarių maratono čempionas. Vienviečių baidarių kategorijoje antrą vietą užėmė Artūras Kuzmarskis, netrukus po jo parplaukė Rastidas Martutaitis spėjęs pagriebti bronzos medalį. 

Vyrų dviviečių turistinių baidarių kategorijoje pirmą vietą iškovojo komanda „Aurora“ su jos nariais Arūnu Znotinu ir Arnoldu Valčiuku. Atsilikę tik dešimčia sekundžių finišo liniją kirto Tadas Davidavičius ir Darius Didžbalis iš komandos „4 Stichijos – vanduo“. Netrukus pasirodė ir trečios vietos laimėtojai – Kęstutis Vinčiauskas su komandos „Žvelsiniai“ draugu Artūru Daniusevičiumi. 

Mišriose dviviečių turistinių baidarių komandose, aukso medalį laimėjo „Meškėnai“ su Aušra Skaniene ir Gediminu Kilbausku priešakyje. Antrąją vietą iškovojo Vita Pociūtė ir Rytis Kaladė iš komandos „Vandens Vėžliai“. Bronzos medaliais pasidabino „Žvelsinių“ komandos nariai Danutė Maciūnienė ir Arvydas Maciūnas. Moterų dviviečių baidarių kategorijoje kovojo tik 2 komandos – vienai iš jų nepasiekus finišo, nugalėtojomis tapo Aistė Bagočiūnienė ir Ingrida Dubavičiutė su komanda „Nendrelė“. 

Dalyviai namo grižo ne tuščiomis – prizinių vietų laimėtojai gavo po diplomą ir medalį, o pirmų vietų nugalėtojams įteiktos taurės „Nemuno deltos taurė 2017“. Renginio metu taip pat vyko loterija kurioje buvo galima laimėti Nemuno deltos regioninio parko suvenyrų – marškinėlių, knygų, raktų pakabukų bei puodelių. 

Už baidares Nemuno deltos regioninio parko direkcija dėkoja Pagramančio RPD bei Kaimo turizmo sodybos „Pakalnės vingis“ šeimininkams.

Nuotraukas iš baidarių maratono galite rasti mūsų Facebook paskyroje.

Vyr. specialistė Jūratė Dulkytė


Atgal


Sprendimas V studija | TVS