Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2018.08.20
Nemuno deltoje praūžė baidarių maratonas

Rugpjūčio 18 dieną, šeštadienį, Nemuno deltos regioninio parko direkcija suorganizavo jau septintąjį iš eilės baidarių maratono renginį. Sporto bei aktyvaus laisvalaikio entuziastai atvyko į Nemuno deltą išbandyti pamario upių sraunumo bei Kuršių marių bangų rūstumo.


Šiemet maratono dalyviams teko praplaukti Rusnaitės, Pakalnės, Vorusnės, Skatulės upėmis, bei Kuršių mariomis. Viso maršruto ilgis siekė apie 16 kilometrų. Nors oras buvo ir geras, pakilęs vėjas bei marių bangos metė dalyviams tikrą iššūkį, tačiau jie teigė, kad nuo to buvo tik įdomiau. Ne vienam ekipažui teko išsimaudyti norint iš baidarių išpilti susikaupusį vandenį. 

Maratonas šiais metais sulaukė 18 komandų, panorusių pasivaržyti dėl geriausiojo vardo. Dalyviai buvo suskirstyti į penkias kategorijas – sportinių baidarių, vienviečių turistinių baidarių, dviviečių turistinių baidarių (vyrų, moterų, mišri komanda). Sportinių baidarių kategorijoje titulą iškovojo vienviete baidare plaukęs A. Pelešinas, trasą įveikęs per 1 val. 36 minutes. Po kiek daugiau nei pusvalandžio grįžo antros vietos nugalėtojai – „Žvelsinių 1“ komandai atstovavę A. Daniusevičius ir B. Norkūnaitė. Bronzos medalį gavo komandos „4-ios stichijos“ atstovai D. Didžbalis ir G. Kilbauskas. Vienviečių baidarių kategorijoje greičiausias buvo J. Gurevičius, sidabro medalį spėjo pagriebti „Žvelsinių“ narys M. Norvaišas, o trečioji vieta atiteko E. Lukošiui iš Šilutės sporto klubo „Leitė“. Moterų dviviečių turistinių baidarių kategorijoje dalyvavo dvi komandos – aukso medaliais pasidabino „RIO 3000“ komandos draugės L. Rimkutė, bei P. Timoščenko; antroji vieta atiteko „Pusseserėms“ I. Budvytienei ir J. Žutautei. Vyrų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo S. Tachtarovas ir E. Tachtarovas iš komandos „Žvelsiniai 5“; antrieji buvo „Žvelsinių 7“ komandos dalyviai K. Vinčiauskas bei G. Žiogas, o bronzą pasikabino M. Palekas su R. Valiumi, iš komandos „Nieko asmeniško“.

Mišrių komandų kategorijos gretose greičiausiai irklavo D. Janušonis su R. Šniukiene (komanda „Judri“), antrieji liko D. Maciūnienė ir A. Maciūnas su komanda „Žvelsiniai 2“, trečioji vieta atiteko komandai „Bangelė“ ir jos atstovams R. Viederytei bei N. Blinkevičiui. 

Pirmųjų vietų nugalėtojams buvo įteiktos autorinės stiklo taurės, o kitų vietų laimėtojai pasikabino medaliais ir gavo diplomus. Sugrįžę į finišą dalyviai stiprinosi žirnių koše, ir nusifotografavę bendrai nuotraukai, pažadėjo grįžti ir kitais metais. 

Dėkojame Pagramančio regioninio parko direkcijai paskolinusiai baidares, bei visiems dalyviams atvykusiems pasivaržyti dėl geriausio baidarininko vardo!


Atgal


Sprendimas V studija | TVS