Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2019.02.04
Šeštadienį nuvilnijo kasmetinis pelkių žygis

Šiemet, Vasario 2, pasaulinė pelkių diena, sutapo su savaitgaliu, tad šią dieną paminėjome žygiu po Aukštumalos pelkę. Lietuva, kaip ir kitos prie Ramsaro konvencijos prisijungusios 168 valstybės, mini Pasaulinę pelkių dieną. Ši tarptautinės svarbos pelkių apsaugai skirta konvencija buvo pasirašyta 1971 m. vasario 2 d. Irano mieste Ramsare.

Pagal Ramsaro konvenciją saugomos ne tik planetos išlikimui svarbios pelkės, bet ir kitos vietos, kuriose gausu vandens. Visos jos vadinamos šlapžemėmis. Tai žemapelkės, aukštapelkės, nendrynai, dirbtiniai ir natūralūs vandens telkiniai, pastoviai ar laikinai užmirkusios teritorijos, kuriose nuolat telkšo vanduo arba jis nuolat teka.


Nemuno deltos regioninis parkas ta proga, kiekvienais metais organizuoja žygį, kurio metu dalyviai klampoja po aukštapelkę, tad šie metai nebuvo išimtis. 

Net 64 dalyviai, nepabūgę lietaus, vėjo ir sniego, susirinko prie Aukštumalos pažintinio tako, kur buvo suskirstyti į dvi grupeles ir gidų vedami pradėjo žygį. Sniegas buvo aptirpęs, o žemę sukaustęs įšalas leido žygeiviams palengva, grožintis nuostabiu pelkės kraštovaizdžiu pražygiuoti visą maršrutą. Tiesa, teko įveikti ir keletą kliūčių – per pelkę išsiraizgęs kanalų tinklas kelionę pasunkino, o gal padarė daug įdomesne. Dalyviai turėjo galimybę užlipti ant vieno iš užšalusių pelkės ežerėlių, kur paragavo šalto jo vandens, ką tik ištraukto iš eketės. Žygeiviai praėjo 2011 metais gaisro nudegintą beržyną, pamatė pelkės zoną, kurioje kasamos durpės. Pelke nuklampojome apie 5 kilometrus, o grįžę vaišinomės gardžia žirnių koše, bei karšta arbata.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS