Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2019.07.22
Šilutės rajono bendruomenės pažindinosi su parko vertybėmis

Šeštadienį Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje vyko šurmulys – Šilutės rajono bendruomenės susirinko į renginį „Pažink Nemuno deltos regioninio parko vertybes“. Sulaukėme keturių komandų, norinčių pasivaržyti dėl pagrindinio prizo, tai – Stubrių kaimo bendruomenė, Vilkyčių bendruomenė „Viltis“, Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“, Usėnų kaimo bendruomenė. Komandoms teko pasivaržyti net šešiose rungtyse, norint tapti nugalėtojais.


Susirinkusios bendruomenės pirmiausia susikovė protų mūšyje, jiems teko atsakyti į 50 skirtingų klausimų iš įvairiausių sričių. Čia savo pranašumą parodė Vilkyčių komanda „Vilkiukai“, jie surinko daugiausiai, 28 taškus. Pamiklinę protus, komandų šešetukai susiskirstė po du narius ir kibo į sportines rungtis. Tuo pačiu metu vyko baidarių plaukimo, dviračių orientavimosi, bei žvejybos varžybos. Baidarininkams teko nuplaukti apie 7 kilometrus, jiems šis atstumas nepasirodė didelė kliūtis, tiesa, nuplaukę pusę trasos jie turėjo atlikti užduotį – surasti paslėptas paukščių plunksnas. Pirmieji į finišą parplaukė Stubrių „Duo žaibą!“ komandos nariai. Dviratininkų laukė nelengva užduotis – susiorientuoti Rusnės apylinkėse ieškant vokų su užduotimis. Suradę vokus dalyviai tuose punktuose atlikinėjo įvairias užduotis – ir vandenyje fotografavosi, ir augalo ieškojo, ir karves skaičiavo. Geriausiai šioje rungtyje pasirodė Rusnės komandos „Pamario banga“ nariai, surinkę 38 taškus iš 40-ies galimų. Rusnės uostelyje vyko dar viena kova – komandų nariai varžėsi gaudydami žuvis. Daugiausia jų prigaudė ir pergalę šioje rungtyje nuskynė Stubrių komanda. 

Pasistiprinę žirnių koše komandos kibo į sekančias rungtis, jiems teko pademonstruoti šiukšlių rūšiavimo sugebėjimus. Paskutinė rungtis taip pat buvo ir komandų namų užduotis – bendruomenės gaminosi savo plaustus, kuriais renginio metu turėjo praplaukti tam tikrą atkarpą. Vertinami buvo ne tik greitis, bet ir išradingumas, plausto gebėjimas laikytis ant vandens, komandos kapitono pristatymas, bei plaukimo priemonės konstrukcijos sudėtingumas. Komandos padirbėjo iš peties, ir atskleidė savo sumanumą konstruojant plaustus.

Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo renginio nugalėtojai – jais tapo Stubrių „Duo žaibą!“ bendruomenės komanda išsivežusi pagrindinį prizą – lauko vaikų žaidimų aikštelės įrangą. Kitos komandos taip pat buvo apdovanotos prizais - ekskursijomis.

Dėkojame visiems komandų dalyviams, bei jų gausiai susirinkusiems sirgaliams – tikimės susitikti ir kitais metais!

Taip pat norime padėkoti renginio rėmėjams – Daivai ir Raimondui Plikšniams, J. Mikučio įmonei, UAB „Bikuvos prekyba“, UAB „Dauparų žuvis“, UAB „Klasmann – Deilmann Šilutė“, UAB „Rusnės žuvis“, UAB „TS projects“.

Daugiau nuotraukų Facebook


Atgal


Sprendimas V studija | TVS