Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2022.04.05
Paukščių sugrįžtuvės įvyko

Šeštadienį įvyko kasmetinis renginys „paukščių sugrįžtuvės“, kurio metu kartu su paukščiais šventėme pasaulinę paukščių dieną, kuri sutampa su juokų diena balandžio pirmąją ir leidomės į žygį. Dar su pirmaisiais saulės spinduliais mus pasitiko debesys baltakakčių žąsų ir būriai kormoranų. Susižinojome, kad ne visada varna yra varna, kad dar yra ir kovai, kuosos, krankliai ir kad šarka yra gražiausias paukštis pasaulyje. Stebėjome ir klausėmės geltonųjų startų ir dažniausių Lietuvos perinčių paukščių – paprastųjų kikilių.

Kelią mums rodė brastiniai tilvikai ir rudagalviai ir paprastieji kirai, dar kormoranai, kurių namus apžiūrėjome Ragininkų (Meilės) saloje. Klausėmės juodųjų ir baltabruvių strazdų, strazdų giesmininkų. Išsiaiškinome, kuris strazdas kaip mokytojas kartoja, o kuris juokiasi iš savo giesmės.

Vandenyje mus džiugino kuoduotų ančių būrelis ir gulbės nebylės. Pakeliui tarškėjo ir giedojo liepsnelės, caksėjo svilikai, o saulę mums temdė ir šešėlius mėtė padangių galiūnai – jūriniai ereliai.

Turbūt labiausiai visus sukrėtė ir sužavėjo netikėtas susitikimas su mūsų miškų karaliumi – didžiuoju apuoku. Jį pamatyti tikimybė yra mažesnė nei išlošti aukso puodą. Tas geras jausmas kai žiūri jam (arba jai) į akis ir jo (arba jos) „ausys“ ar „ragiukai“ juda vėjyje.

Išlindus į plačias užlietas Sausgalvių pievas, gėrėjomės gaidukais, eurazinėmis cyplėmis. Klausėmės baubiančių perkūno oželių, čirpiančių vieversių, pievinių kalviukų. O danguj ratus vis suko jūriniai ereliai.

Pakeliui namo miške klausėmės juodosios meletos ir įvairių genių kalenimo. Visur šmirinėjo geltonosios startos, liepsnelės, įvairūs strazdai, o kur dar zylės visokios. Skardžiai giesmes traukė karietaitės.

Sugrįžus į Nemuno deltos regioninio parko direkciją, vaišinomės karšta arbata ir trinta moliūgų sriuba. Apžiūrėjome paukščių nuotraukų parodą.

Visi su šypsenom veide ir pasikrovę gerų emocijų. Juk ne veltui yra ištirta, kad klausantis paukščių giesmių psichologinė sveikata pagerėja, o viduje atsiradęs jausmas, pasak vokiečių mokslininkų, prilygsta tam, kurį jaučiame, kai mums pakelia atlyginimą.

Ačiū dalyviams ir virutvės bei laužo meistrams už šilumą ;)


Atgal


Sprendimas V studija | TVS