Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2022.06.01
Birželio 1-oji diena - Meldinės nendrinukės diena


Sveikiname visus su meldinės nendrinukės diena!

Šis ypatingas ir labai retas paukštis, giesmininkas, ornitologų dar vadinamas ,,svajone", yra Nemuno deltos regioninio parko simbolis. Jis įtrauktas į Lietuvos Raudonąją knygą, kaip pažeidžiama rūšis ir peri tik penkiose pasaulio šalyse - Lietuvoje, Ukrainoje, Baltarusijoje Lenkijoje bei Vokietijoje. Todėl ypatingai svarbu skirti daug dėmesio šio mažo paukštelio ir jo buveinių išsaugojimui ne tik Nemuno deltos teritorijoje, bet visame pasaulyje.

Įdomūs faktai apie meldinę nendrinukę yra šie:
- jiems būdinga išskirtinė veisimosi elgsena: kad ši rūšis išliktų, ir patelės, ir patinėliai poruojasi su skirtingais partneriais ir taip keičiasi genetine medžiaga;
- siekiant išsaugoti, net dvi jauniklių vadas, ūkininkų prašoma atidėti šienavimą iki rugpjūčio 15 d.;
- jie gudrūs paukščiai: surasti jų lizdą yra itin sunku, patelės, kad apsaugoti savo jauniklius, nusileidžia keletą metrų atstumtu nuo lizdo ir paskui iki jo atbėga.

Šią dieną sutikome VšĮ Baltijos aplinkos forumo (BEF) organizuotame renginyje prie Šyšos polderio 3-iosios siurblinės. Nors oras nelepino - pliaupė, kaip iš kibiro, sėdėjome saugiai, šiltai didelėje palapinėje. Ragavome karšto, gardaus, ant laužo troškinto troškinio su jautiena, šildėmės prie arbatos puodelio bei dalinomės aktualia informacija apie meldinę nendrinukę, jos monitoringą, apie karą Ukrainoje, kaip tai paveikė jos populiaciją, aptarėme su vietiniais ūkininkais pasėlių deklaravimą ir galimas finansines kompensacijas nuostolių padengimui . 


Atgal


Sprendimas V studija | TVS