2019.08.28
Įvyko baidarių maratonas "Nemuno deltos taurė 2019"

Rugpjūčio 24 dieną, Nemuno deltos vandenyse buvo karšta. Vyko aštuntasis baidarių maratonas „Nemuno deltos taurė 2019“. Renginyje dalyvavo net 31 komanda. Joms teko įveikti apie 17 kilometrų Pakalnės, Vorusnės, Skatulės, Rusnaitės upėmis bei Kuršių mariomis.

Komandos varžėsi keturiose klasėse: sportinių baidarių, turistinių mišrių baidarių, turistinių vyrų baidarių bei turistinių vienviečių baidarių kategorijose.

Didžiausia intriga buvo sportinių baidarių klasėje. Finišo tiesiojoje, likus vos keliems šimtams metrų, neatsilikdami viens nuo kito plaukė V. Linkevičius iš komandos „Yris“ ir A. Pelešinas iš komandos „Žvelsiniai“. Ir tik paskutiniuose metruose sprendėsi nugalėtojas. Keturiomis sekundėmis greičiau finišavo V. Linkevičius (1:33:57), A. Pelešino laikas – 1:34:01. Už kiek daugiau nei penkių minučių finišo liniją kirto ir trečiosios vietos nugalėtojas – E. Bilevičius iš komandos „Šilutės PGT“ (1:39:37).

Turistinių mišrių dviviečių baidarių klasėje nugalėjo A. Skanienės ir G. Kilbausko komanda „Mėškėnai“ (1:58:50), antri atplaukė R. Šniukienės ir D. Janušonio komanda „Judri“ (2:11:38), bronza pasipuošė I. Džalagonija ir A. Džalagonija komanda „Vytis“ (2:14:05).
Dviviečių vyrų turistinių baidarių klasėje nugalėjo D. Stonkus ir E. Stonkus su komanda „Neptūnas“ (2:13:13), antri finišavo „Kirvis ir akmenas“ komandos nariai D. Toleikis ir E. Burinskas (2:33:00), treti finišo liniją kirto „Giraitės vilkai“ atstovaujami V. Bruzgos ir Ž. Abrasonio (2:56:15).
Vienviečių turistinių baidarių grupėje nugalėjo K. Vinčiauskas iš komandos „Žvelsiniai“ (2:02:50), antra atplaukė „Kita Kairė“ atstovaujama D. Didžbalio (2:14:56), o bronza atiteko A. Mongirdui iš komandos „Žalgiris“ (2:24:59).
Už meilę ir ištikimybę baidarių sportui apdovanoti D. ir A. Maciūnai iš komandos „Žvelsiniai“.

Pirmos vietos laureatai buvo apdovanoti autorinėmis stiklo taurėmis, o visi kiti prizininkai gavo medalius ir diplomus.
Po plaukimo dalyviai ragavo žirnių košę, dalinosi įspūdžiais ir žadėjo sugrįžti ir kitais metais.

Dėkojame „Šilutės Rambynui“ už sūrių vaišes, „Pakalnės vingiui“, S. Blinkevičiui ir „Rusniečiui“ už suteiktas baidares, bei visiems dalyviams už gerą nuotaiką, juoką ir smagias akimirkas. Ačiū ir iki pasimatymo kitais metais.