Naujienos

2012.08.30
Nemuno deltoje - pirmasis baidarių maratonas

Nemuno deltos regioniniame parke, Rusnės saloje pirmą kartą organizuojamas baidarių maratonas Nemuno deltos taurei laimėti.

Rusnė, viena unikaliausių vietų Lietuvoje, sala, kurią įkalina upės, kanalai, kurie išraižyti tūno tarp pievų ir lelijų pasislėpę, Kuršių marios – pagrindinis žodis, kuris suteikia Rusnei salos statusą ir galimybę pajusti gaivų laukinės gamtos dvelksmą. Rusnė atrodo, kaip ir niekuo nesiskirianti Žemė, bet kur tik pamėginsi nueiti, teks susidurti su vandeniu, teks su juo draugauti, teks pajusti jo jėgą, susidurti su keliamais pavojais ir suprasi – jei kam melsies, tai tik vandeniui – nes jis čia šventas ir tavo likimo vadovas.

Tad mielas Žemės kirmine, Rusnė ir Jos tėkmės meta tau iššūkį ir nori tave pakviesti į pirmą kartą vykstantį Rusnės saloje Baidarių maratoną, 2012 m. rugsėjo 15 dieną – Nemuno deltos Taurė!

Tau teks kovoti su galimu nepalankiu vėju, priešpriešine srove, klaidžioti Kuršių Marių pakrante, jeigu būsi neatidus ir nerasi tinkamo kelio išsigelbėjimo link. Rusnės salos taurės maršrutu - susipažinsi su laukine gamta, pamatyti didžiausia Lietuvos upę ir jos delta, Kuršių Marių pakrantę, teks pakovoti su galimomis bangomis, tolumoje matysi Nidos kopų miražą ir Ventės ragą, o mintyse suksis mintis – aš čia dar grįšiu. Be abejo, pažadame, kad pamatysi daug gražių paukščių, kurie kels sparnus link pietų, žuvų, kurios nardys iš kairės ir dešinės, gražia ir laukinę gamtą, be to turėsi galimybę paragauti vietinių maisto: žuvienes, žuvies ir dar kartą žuvies.

Patikėkit mano žodžiu, nors maršrutas sieks apie 30 km., bet teks susidurti su vėju, priešpriešine srove ir pakrante, kurioje nesimato įplaukimo į kitas upes, tad gali tekti paklaidžioti, kaip ir nemaža kitiem, kurie plaukiojo Kuršių Marių pakrantėje. Susidomėjai? Tad rugsėjo 15 dieną būk pas mus - Rusnėje. Rusnė ir Jos vandenys lauks tavęs.

Maratoną organizuoja Nemuno deltos regioninio parko direkcija ir Rusnės kaimo turizmo draugija. Renginys skirtas Nemuno deltos regioninio parko įsteigimo 20- mečiui paminėti. Platesnę informaciją rasite čia


Atgal


Sprendimas V studija | TVS