Išsiskyrimas sukelia stiprų emocinį skausmą, kuris pasireiškia šoku, sielvartu ir sudėtingais jausmais. Gydymui reikia kantrybės, užuojautos sau ir struktūruotų savipagalbos strategijų. Asmenys šią sudėtingą kelionę įveikia pripažindami emocijas, nesmerkdami jų, laikydamiesi nuoseklios tvarkos ir sutelkdami dėmesį į asmeninį augimą. Emocinį atsigavimą gali palengvinti fiziniai pratimai, dėmesingas įsisąmoninimas ir palaikantys socialiniai ryšiai. Supratimas, kad gijimas yra nelinijinis, įgalina asmenis šią sunkią patirtį paversti gilios asmeninės transformacijos galimybe.
Suprasti savo emocinę kelionę
Išgyvenant audringus išsiskyrimo padarinius, žmonės dažnai patiria sudėtingą ir labai asmenišką emocinį kraštovaizdį. Emocinės reakcijos gali svyruoti nuo gilaus sielvarto iki netikėto palengvėjimo, kiekvienas žmogus išsiskyrimą išgyvena savitai.
Gijimo etapai paprastai būna šokas, neigimas, pyktis, liūdesys ir galiausiai susitaikymas. Šie jausmai yra natūralūs ir yra normali psichologinė reakcija į didelę santykių netektį. Norint išgyventi emocijas, reikia kantrybės, užuojautos sau ir pripažinimo, kad gijimas nėra linijinis.
Pripažinimas, kad emociniai svyravimai yra sveikimo kelionės dalis, padeda žmonėms įveikti šį sudėtingą pokytį geriau suprantant ir išlaikant atsparumą.
Savęs priežiūros strategijos gydymui
Kiekvienam žmogui, išgyvenančiam išsiskyrimą, reikalingos apgalvotos ir atjaučiančios savigalbos strategijos, padedančios emociškai atsigauti. Gydymas apima struktūrizuotos tvarkos sukūrimą, kurioje pirmenybė teikiama psichinei ir fizinei savijautai. Į tai įeina nuoseklus miego režimas, maistingas maistas ir reguliari mankšta.
Emocinė savipriežiūra reikalauja pripažinti jausmus jų nevertinant, praktikuoti sąmoningumą ir galbūt kreiptis į specialistus. Asmenys turėtų puoselėti palaikančius socialinius ryšius, riboti ryšius su buvusiu partneriu ir skirti laiko asmeniniams interesams bei augimui. Dienoraščių rašymas, meditacija ir kūrybinė raiška gali būti terapinės priemonės, padedančios apdoroti sudėtingas emocijas šio sudėtingo pokyčio metu.
Savojo „aš” jausmo atkūrimas
Savimonės atkūrimas
Sukūrę rūpinimosi savimi pagrindą , skyrybas išgyvenantys asmenys turi aktyviai atkurti savo asmeninę tapatybę ir savimonę. Šis procesas apima asmeninių aistrų, pomėgių ir tikslų, kurie galėjo būti užgožti santykių metu, atradimą iš naujo.
Asmeninių stiprybių ir siekių atkūrimas padeda atkurti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą. Įsitraukimas į asmeninį augimą skatinančią veiklą, pavyzdžiui, mokymasis naujų įgūdžių, pomėgių ar kūrybos ieškojimas, gali pakeisti situaciją.
Socialinių ryšių užmezgimas po išsiskyrimo
Išsiskyrimas neišvengiamai sutrikdo socialinę dinamiką, todėl žmonės turi iš naujo įvertinti ir suderinti savo tarpasmeninius santykius. Draugai ir šeima gali jaustis atsidūrę tarp paramos skyrybas išgyvenančiam asmeniui ir anksčiau buvusių socialinių ryšių palaikymo. Norint įveikti šias keblias socialines situacijas, reikia emocinio išprusimo ir aiškaus bendravimo.
Kai kurie draugai gali natūraliai nutolti, o kiti suteiks esminę paramą. Asmenys turėtų būti sąžiningi dėl savo emocinių poreikių ir nustatyti ribas, kurios apsaugotų jų gijimo procesą. Labai svarbu palaikyti palaikymo tinklą, tačiau lygiai taip pat svarbu vengti pernelyg pasikliauti kitais arba nenaudoti socialinių ryšių kaip nuolatinio dėmesio atitraukimo nuo asmeninio sielvarto.
Judėjimas į priekį ir naujos galimybės
Po emocinio išsiskyrimo iškyla kryžkelė, suteikianti asmenims galimybę pakeisti asmeninius pasakojimus ir iš naujo atrasti asmeninį potencialą.
Šis permainų laikotarpis skatina savirefleksiją ir asmeninį augimą, skatina asmenis investuoti į savo aistras, profesinį tobulėjimą ir asmeninius interesus. Sutelkdami dėmesį į savęs tobulinimą ir puoselėdami prasmingus ryšius, žmonės gali paversti sudėtingą patirtį teigiamų pokyčių katalizatoriumi.
Norint pasinaudoti naujomis galimybėmis, reikia drąsos, atsparumo ir įsipareigojimo siekti asmeninės gerovės. Asmenys gali pasinaudoti šiuo momentu, kad atskleistų neišnaudotus talentus, išplėstų socialinius tinklus ir iš naujo pajustų savo tikslą ir kryptį.