Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2014.03.27
Edukacinis kelias po Rusnės salą „Potvynio apsupty“

Nemuno deltos regioninis parkas etnografinio palikimo požiūriu yra unikalus, jame slypi savitu grožiu gamtos, kultūros paveldo ir viena už kitą įdomesnės vietovės. Šis kraštas persipynęs istoriniu, etniniu ir etnografiniu palikimu. Parko teritorija apima įvairialypę Mažosios Lietuvos, kuri atspindi įvairių krašto sričių tradicines gyvensenos ypatybes, dalį: pradedant pirmuoju kryžiuočių statytu Ventės rago švyturiu, kurį jau nuplovė Kuršių marių vanduo, buvusiais pelkininkų kaimais, Europos pelkėtyros lopšyje Aukštumalos aukštapelkėje, tebegyvenančiais gyventojais buvusioje Bismarko gyvenvietėje, kurie kiekvienais metais užpilami potvynio vandenimis ir nepakartojama lietuviškąja Venecija - Minijos kaimu.

Todėl kviečiame pažinti Pamario krašto kultūrinį paveldą keliaujant Nemuno deltos etnologinio - kultūrinio paveldo keliu „Potvynio apsupty“.

Atvykę į Rusnės salą pirmiausia susižinosite, kaip užauginama žuvis: Rusnės salos žuvivaisos įmonės specialistai parodys, kaip auginami eršketai ir kt. Toliau vyksite pas Simą Knapkį, tautinio paveldo puoselėtoją, kuris papasakos ir pademonstruos, kaip gaminami tradiciniai pamario krašto laivai – kurėnai. Susipažinę su pamario laivais, atvyksite pas žolininkus Valentiną ir Valdą Baužas, kurie ne tik papasakos, kaip žolelėmis išsigydyti įvairiausias ligas, bet ir pasiūlys išgerti žolininkės paruoštos arbatos, o pageidaujantys galės jos ir nusipirkti. Pastiprinę sveikatą vyksite susipažinti su Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalu – rūkytu karšiu, išgirsti kaip jis ruošiamas, paragauti, ar net įsigyti. Šiek tiek užkandę vyksite pas nendrių pjovėją Alfonsą Edmundą Demerecką, kuris išsamiai supažindins su nendrių pjovimo, apdirbimo ir panaudojimo galimybėmis. Sužinoję, kaip galima panaudoti vandens plotuose augančias nendres vyksite į Pakalnės kaimą, Rusnės saloje, kur paragausite tradicinės Pamario krašto žuvienės.

Į PROGRAMOS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
1. Nemuno deltos regioninio parko lankytojo bilietas
2. Edukacinė programa
3. Degustacijos
4. Kelionės vadovo paslaugos

Išankstinė registracija: a.jakstaite@nemunodelta.lt arba telefonu: 8 441 75050; 8 647 26719
Kaina 50 Lt. žmogui.
Taikomos nuolaidos grupėms: mokinių, neįgaliųjų 20 % nuolaida.
Programos trukmė: 6 val.
Jums pageidaujant maršrutą galima keisti ir koreguoti.
Rekomenduojamos grupės nuo 10 žmonių.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija pasilieka teisę keisti sąlygas

pot.jpg


Atgal


Sprendimas V studija | TVS