Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2016.10.06
Tarptautinis jaunimo projektas Nemuno Deltos regioninio parko teritorijoje

Rugsėjo 19-24 dienomis vyko Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamas projektas „Išskleiskite sparnus, pasaulio paukščiai“. Šio projekto metu susitiko 10 mokinių iš Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ir 10 mokinių iš Marii Konopnickiej gimnazijos Nr. 1 in Chorzow (Lenkija). Jaunimą lydėjo po dvi mokytojas iš abiejų mokyklų (Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos meno vadovė Vilija Staškienė bei biologijos mokytoja Irena Gronskienė, Marii Konopnickiej gimnazijos Nr. 1 in Chorzow (Lenkija) karjeros konsultantė Monika Kruszynska ir kūno kultūros mokytoja Beata Musial).
Šio projekto metu mokiniai vykdė veiklas Nemuno Deltos regioninio parko teritoijoje: fotografavo paukščius, lankėsi Ventės Rago ornitologinėje stotyje, kur ornitologas Vytautas Jusys išsamiai pristatė paukščių migracijos ypatumus. Jauni žmonės turėjo galimybę sudalyvauti paukščių žiedavimo procese. Su ornitologu Povilu Paukštuku projekto dalyviai aptarė paukščių gyvenimo ypatumus ir stebėjo paukščius pro teleskopą.
Penki projekto dalyviai turėjo galimybę su Nemuno Deltos regioninio parko ekologu Robertu Kubiliumi paplaukioti vandens transportu ir pamatyti paukščius iš arčiau. Mokiniai dėkingi ekologui už diskusiją apie fotografo vaidmenį gamtoje. Projekto dalyviams buvo svarbu sužinoti, kokiomis aplinkybėmis fotografas gali pakenkti gamtai ir kodėl svarbu fotografuojant paukščius žinoti fotografavimo gamtoje ypatumus.
Parengus dešimt nuotraukų parodai apie paukščius, mokiniai grupavosi į tarptautines grupes. Vieną parodos darbą rengė du mokiniai (vienas mokinys iš Lenkijos, kitas – iš Lietuvos). Visi projekto dalyviai parodos apie paukščius darbus galėjo daryti kaip nori, atsižvelgiant į tai, kad visus darbus apjungė du aspektai: kiekviename darbe turėjo būti paukščio nuotrauka ir užrašyta sentencija, lyg savotiškas paukščio balsas – ką paukštis norėtų pasakyti žmonėms. Taigi mokiniai dirbdami tarptautinėse grupelėse skaitė literatūrą, diskutavo su Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos biologijos mokytoja metodininke Irena Gronskiene, domėjosi paukščių gyvenimo ypatumais ir svarstė, ką kiekvienas paukštis norėtų pasakyti žmonėms, kas jam galėtų būti svarbu.
Taip projekto dalyviai parengė parodą apie paukščius ir jų apsaugą, kurią sudarė dešimt darbų. Paroda buvo pristatyta Nemuno Deltos Regioninio Parko direkcijoje 2016 metų rugsėjo 23 dieną. Projekto vadovė Vilija Staškienė džiaugėsi gražiu bendradarbiavimu su Nemuno Deltos regioninio parko direktoriumi Vaidu Paviloniu, kadangi bendrų diskusijų dėka buvo išgryninta parodos idėja ir pateikimo galimybės.
Į parodos pristatymą atvyko Šilutės r. Rusnės pagrindinės mokyklos mokiniai su biologijos mokytoja Danute Freitikiene ir socialine pedagoge Angele Noreikiene. Projekto dalyviai mielai dalinosi savo patirtimi įgyta tarptautiniuose mainuose ir kaip draugystės ženklą padovanojo pačių gamintas lesyklėles. Į Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamo projekto parodos pristatymą atvyko Marii Konopnickiej gimnazijos Nr. 1 in Chorzow (Lenkija) direktorius Marian Piegza su žmona. Svečiai žavėjosi ne tik mokinių parengta tarptautine paroda, bet ir nuostabiomis Nemuno Deltos regioninio parko apylinkėmis.
Šiuo metu paroda yra Nemuno Deltos regioninio parko direkcijoje, vėliau parodą bus galima pamatyti Rusnės turizmo informacijos centre.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS