Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2017.03.28
Parskrenda Paukščiai! Pasitikime juos Nemuno deltoje!

Nemuno deltoje – migracijos įkarštis. Kviečiame atvykti į renginį „Parskrenda paukščiai“ balandžio 8 d. į Nemuno deltos regioninio parko Lankytojų centrą ( Kuršmarių g. 13, Rusnė). Būtina išankstinė registracija. Susitikime paukščių sutiktuvėse.

Kviečiame atvykti į Nemuno deltą ir pasigerėti įspūdingais potvynio vaizdais bei jo metu stebimomis paukščių sankaupomis. Vos prieš keletą dienų vien žąsų Nemuno deltos regioniniame parke suskaičiuota virš 30 000. Paukščių šiuo metu užlietose pievose yra žymiai daugiau nei gyventojų šalia esančioje Šilutėje (18 000)!

„Tarp žąsų įsimaišę ir nesuskaičiuojami būriai ančių – cyplių, kuoduotųjų, klykuolių, grįžo ir urvinės. Stebimi perskridinėjantys pempių ir kitų tilvikinių paukščių būriai. Jau stebėtas pirmasis gaidukas, pasipuošęs įspūdinga rusva apykakle. Sulig kiekviena diena paukščių įvairovė vis didėja.

Šia proga Nemuno deltos regioninio parko direkcija kartu su Ventės rago ornitologine stotimi ir Lietuvos ornitologų draugija organizuoja renginį „Parskrenda paukščiai!” Jo metu Lietuvos ornitologai profesionalai su visa stebėjimams reikalinga įranga padės Jums užmesti akį į migruojančių paukščių pasaulį.

Čia pasiskirstysime nedidelėmis grupelėmis po 10-15 žmonių ir lydimi ornitologų, savo transportu vyksime į paukščių stebėjimo postus. Atkreipiame dėmesį, kad palankiausias paukščių stebėjimas yra ankstyvą rytą, tad stebėtojų grupės bus formuojamos 7:00 ir 10:00 valandomis. Rekomenduojame atvykti su akį nerėžiančios spalvos drabužiais – kad netrikdyti paukščių, stebėjimo postuose elgtis tyliai, netriukšmauti. Guminiai batai nėra būtini. Nepamirškite įsimesti sumuštinių sau ir draugams! Mes vaišinsime Jus arbata“ – kviečia Parko direkcijos specialistai.

Dalyvio mokestis stebintiems paukščius:

Suaugusiems ir vaikams nuo 15 metų -3 eurai;

Vaikams – iki 7 metų – nemokamai;

Nuo 7 iki 15 metų – 1 euras.

Po ornitologinių stebėjimų kviečiame papildomai užsisakyti ekskursiją su vietiniu gidu po Rusnės miestelį. Ekskursijos trukmė – 2 val., maršruto ilgis – apie 4 km (Senojo Peterso tilto liekanos prie Atmatos upės, H.Kallenbacho ir M.Gandžio paminklas, Rusnės salos pradžia, Skirvytės upė, pasivaikščiojimas polderių pylimais, Pakalnės upė, Skirvytėlės etnografinis kaimas, K. Banio žvejo etnografinė sodyba muziejus, Vorusnės upė, pakabinamas tiltas).

Susidarius 20 žmonių grupei – mokestis vienam asmeniui – 2 eurai, 40 žmonių – 1 euras.
Dalyvių skaičius ribotas.

Dalyvių registracija internetu būtina. Atsakingai užpildykite registracijos formą!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrUDVtlEafmFH47ioIqNFSBEpBqTMO-aoYsAMscdJiww0Sqw/viewform


Atgal


Sprendimas V studija | TVS