Naujienos

Visus laiškus ir užklausimus siųsti Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai - mlietuva@saugoma.lt


2017.09.29
Šeštadienį kviečiame dalyvauti paukščių išlydėtuvėse Ventės rage

Jau šį savaitgalį paukščių ir gamtos mylėtojai iš visos Europos rinksis įvairiose vietose palydėti į šiltus kraštus traukiančių sparnuočių. Drauge su gamtininkais palydėkime paukščius šeštadienį paukščių rojumi tituluojamoje Nemuno deltoje. Nuo ankstyvo ryto iki 12 val. ornitologų padedami palydų dalyviai Ventės rage skaičiuos ir registruos visus praskrendančius paukščius, susipažins su pievų teikiamomis gamtos vertybėmis, vaišinsis arbata.

Paukščių palydose kviečiame dalyvauti net ir tuos, kurie paukščių visai nepažįsta. Gausus ornitologų būrys jums pagelbės, pamokys, kaip paukščius atpažinti, kaip juos skaičiuoti. Garantuojame, jog paukščių migracijos magija jus pakerės. Ir garsas, ir vaizdas – įspūdingas.

Ventės ragas – viena geriausių vietų Lietuvoje rudeninei migracijai stebėti. Per vieną dieną pro šią vietą gali praskristi milijonas sparnuočių.

Nors šventė prasidės 7. val. ryto, šventės dalyviai gali prisijungti bet kuriuo metu iki 12 val. Visgi, įspūdingiausi sparnuočių srautai būna anksti ryte, tad norinčius stipriausių potyrių raginame atvykti kuo anksčiau.

Renginys nemokamas. Jo metu bus galima įsigyti Paukščių stebėtojų košės. Ketinančių palydose dalyvauti gamtos mylėtojų organizatoriai prašo iš anksto užsiregistruoti: https://goo.gl/forms/wQWOtK9a3bbhBtTD3


Atgal


Sprendimas V studija | TVS