Naujienos

2013.12.03
Paukščių atpažinimo viktorinoje moksleiviai nustebino puikiomis žiniomis

Nemuno deltos regioninio parko direkcija kasmet organizuoja paukščių pažinimo renginius. Šiemet juos buvo nuspręsta surengti svečiuose pas moksleivius. Tad praėjusią savaitę Šilutės rajono Juknaičių ir Usėnų pagrindinėse mokyklose buvo organizuojama paukščių atpažinimo viktorina. Renginio pradžioje parko direkcijos specialistai trumpai apibūdino institucijos veiklą bei nupasakojo saugomos teritorijos steigimo tikslus. Mokytojus ir moksleivius itin domino, kokia saugoma teritorija yra arčiausiai Juknaičių ir Usėnų gyvenviečių.

Išklausę trumpą informaciją apie regioninį parką, visi susikaupė klausimų-atsakymų varžyboms. Komandos buvo sudarytos iš anksto. Kiekvienoje mokykloje mokytojai suskirstė penktų, šeštų, septintų ir aštuntų klasių atstovus į po skirtingas 4 grupes. Netrukus moksleiviai jau suko galvas, atsakinėdami į įvairius jiems užduodamus klausimus. Komandoms teko iš vaizdo siužetų, paukščių nuotraukų, garsų ir aprašymų atspėti, kur „slepiasi“ meldinė nendrinukė, kėkštas, juodasis gandras, vieversys, lakštingala, jūrinis erelis ir kiti. Be to mokiniai sužinojo, kaip atskirti kirą nuo žuvėdros, kuosą nuo varnos, kovą nuo kranklio, arba kodėl pelėda sukinėja galvą, o ne akis, bei pamatė filmuką, kaip atrodo tetervinų tuoktuvių šokis.  

Moksleivių geros žinios nustebino tiek direkcijos specialistus, tiek mokytojus. Nors keletui sunkių užduočių buvo paruošti palengvinimai, tačiau jų beveik neprireikė – vaikai gana greitai atsakė į visus 15 pateiktų klausimų. Žinoma, jokia viktorina nebūna be nugalėtojų. Taip ir šiuo atveju vienos komandos pasirodė geriau negu kitos. Tačiau nuskriaustųjų neliko – visiems viktorinos dalyviams buvo įteikti diplomai pagal užimtas vietas, prizai bei lankstinukai ir knygutės apie Nemuno deltos regioninį parką.

Tikimės, kad renginys sužadino mokinių susidomėjimą regioniniu parku, jo gamta ir ypač čia perinčiais arba migracijų metu laikinai apsistojančiais paukščiais. Reikia pabrėžti, kad moksleiviai viktorinai ruošėsi kelias savaites, mėgindami įsidėmėti kuo daugiau mūsų sparnuočių. Taigi galime sakyti, kad savo tikslą pasiekėme – viktorinos dalyviai pažins ne tik tuos paukščius, kuriuos renginio metu spėjome apibūdinti,  bet ir daugumą kitų rūšių, kurių skiriamuosius bruožus vaikai nagrinėjo patys savarankiškai.  

Renginio nuotraukas galite pamatyti mūsų facebook galerijoje.Parengė vyr. specialistas Vykintas Augilius


Atgal


Sprendimas V studija | TVS