Edukacinis kelias po Rusnės salą „Potvynio apsupty“
Nemuno deltos regioninis parkas etnografinio palikimo požiūriu yra unikalus, jame slypi savitu grožiu gamtos, kultūros paveldo ir viena už kitą įdomesnės vietovės. Šis kraštas persipynęs istoriniu, etniniu ir etnografiniu palikimu. Parko teritorija apima įvairialypę Mažosios Lietuvos, kuri atspindi įvairių krašto sričių tradicines gyvensenos ypatybes, dalį: pradedant pirmuoju kryžiuočių statytu Ventės rago švyturiu, kurį jau nuplovė Kuršių marių vanduo, buvusiais pelkininkų kaimais, Europos pelkėtyros lopšyje Aukštumalos aukštapelkėje, ir tebegyvenančiais gyventojais buvusioje Bismarko gyvenvietėje, kurie kiekvienais metais užpilami potvynio vandenimis.

Todėl kviečiame pažinti Pamario krašto kultūrinį paveldą keliaujant Nemuno deltos etnologinio - kultūrinio paveldo keliu „Potvynio apsupty“.

Atvykę į Rusnės salą vyksite susipažinti su Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalu – rūkytu karšiu, išgirsti kaip jis ruošiamas, paragauti, ar net įsigyti. Šiek tiek užkandę vyksite pas nendrių pjovėją Alfonsą Edmundą Demerecką, kuris išsamiai supažindins su nendrių pjovimo, apdirbimo ir panaudojimo galimybėmis. Sužinoję, kaip galima panaudoti vandens plotuose augančias nendres keliausite pas žolininkus Valentiną ir Virginijų Baužas, kurie ne tik papasakos, kaip žolelėmis išsigydyti įvairiausias ligas, bet ir pasiūlys išgerti žolininkės paruoštos arbatos, o pageidaujantys galės jos ir nusipirkti. Pastiprinę sveikatą važiuosite į Pakalnės kaimą, Rusnės saloje, kur paragausite tradicinės Pamario krašto žuvienės.

Į PROGRAMOS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
1. Nemuno deltos regioninio parko lankytojo bilietas;
2. Edukacinė programa;
3. Degustacijos;
4. Kelionės vadovo paslaugos.

Išankstinė registracija: z.irsiene@nemunodelta.lt arba telefonais:
8 647 26719; 8 441 75050

Kaina 23,00 €  žmogui.

Programos trukmė: 4 val.

Jums pageidaujant maršrutą galima keisti ir koreguoti.

Priimamos grupės nuo 10 žmonių.
Norintys dalyvauti šioje edukacinėje programoje prašome informuoti prieš 2 savaites.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija pasilieka teisę keisti sąlygas


Sprendimas V studija | TVS